Oszczędzanie - jaką formę najlepiej wybrać?

wtorek, lutego 21, 2017


Cześć kochani! :)

Chciałabym dziś poruszyć temat, myślę, że bardzo ważny w naszym życiu, dotyczący mianowicie oszczędzania. Wielu z nas albo nie potrafi tego robić, albo potrzeby dnia codziennego wyprzedzają niekiedy możliwości inwestowania, lub na swojej drodze spotykamy się z tym, że po prostu nie chce nam się zaprzątać sobie głowy szukaniem lokat i tym podobnych rzeczy. Ja przez bardzo długi czas myślałam podobnie, ale kiedy polecono mi pewną stronkę, która może w łatwy i niezbyt czasochłonny sposób pomóc mi ulokować gdzieś swoją zebraną kwotę, a jeszcze w dodatku okazało się, że mogę nieco na tym zarobić, zmieniłam zdanie.

Wiadomo, inwestowanie w lokaty wiążę się najczęściej niestety z tym, że musimy "zamrozić" na jakiś czas nasze pieniądze. To właśnie od długości trwania lokaty zależy głównie zysk jaki jesteśmy w stanie osiągnąć. Im krócej będziemy lokowali swoje oszczędności, tym mniej uda nam się uzyskać, i na odwrót. Jaką inwestycję wybierzemy, to już zależy tylko i wyłącznie od nas. A skąd wiedzieć jakie w ogóle są propozycje na rynku? W tym pomoże nam porównywarka lokat. Ja skorzystałam właśnie z tej i za chwilę opiszę Wam jak to w ogóle działa.
Strona oferuje nam przegląd aż 674 lokat bankowych. Jest to bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze witryna, z której każdy bez problemu będzie potrafił skorzystać. Na początek decydujemy ile oszczędności chcemy ulokować i suwakiem po lewej stronie wybieramy kwotę, która nas interesuje. Następnie określamy maksymalny okres, na który chcemy zainwestować nasze pieniądze. Możemy również zaznaczyć czy portal ma wyszukać nam oferty z zakładaniem konta czy bez, oraz to czy oferta jest dostępna online. To wszystko co musimy zrobić. Resztę wykona za nas porównywarka.
Pokazuje nam ona na samej górze najkorzystniejsze dla nas oferty, poniżej zaś pozostałe propozycje, z którymi również możemy się zapoznać. Widzimy ile lokujemy, jakie mamy oprocentowanie i zysk, który będziemy mieli po zakończeniu danej lokaty. Możemy manewrować kwotami oraz długością lokaty do czasu, aż nie osiągniemy pożądanego przez nas wyniku. Jeśli wszystko jest już po naszej myśli wystarczy kliknąć "sprawdź", a porównywarka przekieruje nas bezpośrednio na stronę danego banku i oferty, którą wybraliśmy, a stamtąd możemy już dowiedzieć się szczegółów. Nie musimy wybierać spośród wszystkich dostępnych banków. Jedną z opcji na stronie porównywarki jest bowiem wybór konkretnych banków, które nas interesują.
Podsumowując, co daje nam porównywarka lokat?

- szeroki wybór produktów finansowych
- oferty dopasowane do potrzeb użytkownika
- klarowne i przejrzyste opisy produktów finansowych
- możliwość szybkiego porównania ofert kilkudziesięciu banków
- intuicyjny i prosty w obsłudze kalkulator
- szybkie przekierowanie na stronę banku

Ja osobiście nie widzę minusów korzystania z tego typu stron. Ta, którą mi polecono jest, według mnie, bardzo prosta w obsłudze, nieskomplikowana, czytelna, no i przede wszystkim daje nam naprawdę mnóstwo możliwości wyboru najkorzystniejszej dla nas opcji. Oczywiście korzystając z takiej strony nie godzimy się jeszcze na nic. To tylko niezobowiązujące oferty, które mają nam pomóc w podjęciu tej dość trudnej decyzji jaką jest ulokowanie swoich oszczędności. Myślę, że każdy, kto posiada odłożonych parę groszy z powodzeniem powinien skorzystać z tego ciekawego urządzenia.

Pozdrawiam Was serdecznie! Papa! :)

Inne posty na podobny temat:

8 komentarze

 1. Słabo oprocentowane są lokaty, dlatego już chyba wolę moje konto oszczędnościowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam oszczędzać w żaden sposób nie potrafię. Nawet nie działa u mnie "wirtualna skarbonka" w moim banku (tzn. że zaokrąglenie kwoty, którą wydajemy jest odkładane).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to najchętniej pograłabym na giełdzie ale niestety się nie znam :(

  OdpowiedzUsuń
 4. A Myszy to się wybrały do doradców finansowych - bezpłatnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie korzystam i nawet nie mam zamiaru :) dla mnie większość oferujących lokaty to oszuści... Mój wujek miał oszczędności, dał na lokatę, firma upadła i stracił pieniądze.. kto je zabrał? Nikt tego nie wie.. odzyskał jedynie jakieś śmieszne grosze i to mniej niż włożył na starcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. oj muszę się nauczyć oszczędzać! na pewno przejrzę może coś akurat znajdę dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja pieniądze trzymam w domu ;) Zawsze mniejszą kwotę mam na koncie bankowym ;) Muszę się przyjrzeć lokatom, bo teraz takie czasy, że lepiej jest nie trzymać pieniędzy w domu ;) Pozdrawiam! ;)

  Obserwuję bloga! ;) Jest świetny! ;)

  OdpowiedzUsuń