Grzebienie, grzebyki i grzebyczki, czyli wszystko o ich rodzajach i zastosowaniu

poniedziałek, listopada 25, 2013

Dziś kilka informacji na temat grzebieni. Wiadomo, że są niezbędne, abyśmy mogły rozczesać nasze włosy. Istnieje wiele rodzajów grzebieni. Pytanie tylko, który wybrać, aby był odpowiedni dla naszych włosów oraz zgodny ze swoim przeznaczeniem. Poniżej przybliżam Wam ten temat.

  
Grzebień do rozczesywania
 
Jest to tak zwany grzebień styler, który posiada grube, luźno rozstawione i wygładzone na końcach zęby. Świetnie nadaje się do rozczesywania włosów po myciu głowy. Z łatwością rozczesze mokre, splątane pasma nie uszkadzając ich. Stosowany podczas suszenia i modelowania nada włosom puszystość oraz zwiększy ich objętość. Jest idealny do rozczesywania włosów kręconych. Osobiście go używam i jestem z niego bardzo zadowolona :)


Grzebień do unoszenia nasad
 
Grzebień, który posiada grube i długie zęby. Z łatwością i bez burzenia naszej fryzury podniesie on pasma zbyt mocno przylegające do głowy. Sprawdzi się on także przy przeczesywaniu gęstych, falujących lub kręconych włosów.


Grzebień do nakładania odżywki

Duże, grube, sferycznie ułożone zęby tego grzebienia ułatwiają równomierne rozprowadzenie odżywki na całej długości włosów. Jest on przydatny zwłaszcza, kiedy jesteśmy posiadaczkami długich włosów. Bardzo dobrze nadaje się także do rozczesywania włosów po myciu.


Grzebień do układania

Z jednej strony grzebień posiada metalowy "widelec", z drugiej strony luźne, drobne ząbki. Grzebieniem tym łatwiej uda nam się ułożyć mocno lakierowaną fryzurę. Widelec pozwoli unieść pasma u nasady, co nada naszemu uczesaniu objętości.


Grzebień do trwałej i tapiru

Szpikulec ułatwi nam zrobienie przedziałka, oddzieli i podniesie równe partie włosów podczas zabiegu trwałej ondulacji. Gęste, krótkie ząbki znajdujące się na drugim końcu grzebienia zapewnią mocny tapir. Dłuższe ząbki przydadzą się do przyczesania z wierzchu natapirowanych pasm.


Grzebień do koloryzacji

Jest to multifunkcyjny grzebyk, który ma wyostrzoną końcówkę do oddzielania pasemek oraz płaski pędzelek, który ułatwi nam nakładanie niewielkich porcji farby. Warto posiadać go w swojej kolekcji, jeśli samodzielnie koloryzujemy włosy w domu.


Grzebień do strzyżenia

Grzebień dwudziałowy, który posiada z jednej strony gęste, cienkie ząbki, natomiast z drugiej rzadsze i grubsze. Ułatwiają one przytrzymywanie pasemek podczas przycinania, tak aby wszystkie końcówki włosów były na jednym poziomie. Ten grzebień przyda się, jeśli sama chcesz skrócić grzywkę.


Grzebień do upinania włosów

Jest to bardzo ładna ozdoba naszych włosów oraz idealne wykończenie fryzury. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje tych grzebieni - proste lub bogato zdobione. Z powodzeniem zastąpić mogą spinki. większy grzebień nada się do koka, mniejszy do podtrzymania mniejszych pasemek z boku głowy.

Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Wam wybrać odpowiedni grzebień dla siebie. Zachęcam Was do dzielenia się Waszymi opiniami na temat swoich ulubionych i stosowanych przez siebie grzebieni.

Inne posty na podobny temat:

0 komentarze