Sport to zdrowie - czy akcesoria są konieczne do bezpiecznego uprawiania sportu?

środa, marca 16, 2016

Hej moi drodzy! :)

Dziś chciałabym poruszyć następujący temat - czy akcesoria dostępne w sklepach sportowych są potrzebne i konieczne do bezpiecznego uprawiania naszej ulubionej dyscypliny sportu? Ja napiszę Wam co o tym myślę, a Wy piszcie mi jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Mam nadzieję, że wspólnie dojdziemy do konsensusu. Zapraszam do lektury posta :)


Niektórzy z nas lubią biegać, inni jeździć na rowerze, jeszcze inni trenują piłkę nożną, siatkówkę czy pływają na basenie. Istnieją przeróżne formy uprawiania sportu i każdy z nas preferuje inny. Ale czy sport oznacza, że są nam konieczne odpowiednie akcesoria, ciuchy, buty itp. rzeczy? Moim zdaniem tak!

Aby piłkarz czy siatkarz mógł bezpiecznie trenować na pewno powinien zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. I to w tym sporcie jest chyba najistotniejsze - ochrona stóp przed kontuzjami, o które w tych dyscyplinach nie jest trudno. Fajne buciki do piłki nożnej i siatkowej przedstawiam Wam poniżej.

Buty piłkarskie
Obuwie siatkarskie
Przy pozostałych dyscyplinach sportowych wyposażenie w dobre akcesoria oraz ubrania czy buty jest równie ważne. Kolarstwo wymaga odpowiedniego sprzętu (buty, ciuchy termoaktywne przylegające do ciała, oddychająca bielizna), pływanie (czepki, stroje kąpielowe, okularki), jogging (i tutaj znów specjalne butki i ciuchy), jeździectwo (bryczesy, specjalne buty, toczki).


Można by tak wymieniać bez końca i przy każdej sportowej aktywności pojawi się coś, co powinniśmy koniecznie mieć aby bezpiecznie i bezkontuzyjnie uprawiać ukochaną dyscyplinę. Ktoś może powiedzieć, że takie "gadżety" są zbędne i bez nich poradzi sobie tak samo dobrze, ale moim zdaniem profesjonalny sprzęt oraz dobrze dobrany strój czy obuwie daje nam dużo większy komfort oraz dużo większą pewność, że nic nam nie grozi podczas aktywnie spędzanego czasu.

Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat. Czy używacie odpowiednich ciuchów, butów czy innych akcesoriów podczas uprawiania Waszego ulubionego sportu? A może sądzicie, że jest to całkowicie niepotrzebne? Piszcie o tym w komentarzach pod tym postem. Z chęcią poznam Wasze zdania na ten temat.

Pozdrawiam :)


Inne posty na podobny temat:

4 komentarze

  1. ja na sobie się przekonałam co do obuwia sportowego, teraz wiem, że jest to najważniejsza rzecz w treningu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wiadomo też, że nie do każdego sportu jest potrzebny specjalny ubiór itp. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeżeli ćwiczymy, biegamy najważniejsze są dobre buty. Reszta nie ma jakiegoś tam większego znaczenia :) Bynajmniej mi się tak wydaje :D

    OdpowiedzUsuń