Szampon borowinowy do włosów BingoSpa

wtorek, lutego 02, 2016

Witajcie :)

Dziś opiszę Wam szampon borowinowy firmy BingoSpa. To myjadło zwróciło moją uwagę i chciałam się koniecznie przekonać w jaki sposób będzie działało na moje włoski oraz skórę mojej głowy. Czy spisało się fajnie czy też nie, o tym przeczytacie w dalszej części tego posta. Serdecznie zapraszam do lektury :)

Właściwości kosmetyczne torfu doceniała już Kleopatra, a właściwości lecznicze były dobrze znane starożytnym Grekom. Obecnie stosuje się wyłącznie torfy lecznicze, zwane borowinami lub peloidami.

Borowiny bogate są w bituminy, pektyny, celulozę, kwasy huminowe, fulwokwasy, ligniny oraz fitohormony i inne związki wykazujące aktywność biologiczną. Substancje nieorganiczne to głównie makro- i mikroelementy.

Torfy lecznicze dzielimy na torfy wysokie, przejściowe i niskie. Torfy wysokie powstają ponad poziomem wód gruntowych. 95% takiego torfu to substancje organiczne, a nie więcej 5% nieorganiczne. Torfy wysokie uważa się za wysokogatunkowe. Cechują się dużą chłonnością wody, dużymi właściwościami sorpcyjnymi i małym przewodnictwem ciepła. Mają odczyn kwaśny.
Torfy niskie powstają w zarośniętych nieckach jezior, korytach rzek i wszędzie tam gdzie woda nanosiła składniki mineralne. Torfy niskie mają przeciętnie 75% substancji organicznych i 25% nieorganicznych, są więc silnie zmineralizowane.

Ekstrakt z torfu BingoSpa pozyskuje się z torfu naturalnego w celu wyizolowania substancji czynnych. Sposób prowadzenia procesu wytwarzania ekstraktów borowinowych zapewnia z jednej strony maksymalne wyizolowanie wszystkich substancji czynnych z torfu, nawet tych nierozpuszczalnych w tradycyjnej borowinie, a z drugiej strony nienaruszenie ich właściwości terapeutycznych. Otrzymany w ten sposób ekstrakt jest pozbawioną wszelkich balastów “esencją” tego co w torfie najcenniejsze.

Dzięki temu otrzymuje powtarzalny pod względem zawartości substancji czynnych ekstrakt torfowy BingoSpa, który jest głównym składnikiem szamponu borowinowego.

Szampon borowinowy BingoSpa poprawia krążenie, działa przeciwzapalnie i osłaniająco oraz łagodzi podrażnienia skóry głowy sprawiając, że włosy stają się mocne, elastyczne i błyszczące, odporne na czynniki środowiskowe.
Szampon borowinowy otrzymamy na stronie internetowej BingoSpa. Możemy go również zakupić w wybranych sklepach stacjonarnych. Cena szamponu to 9,60zł / 500ml.
Szampon borowinowy umieszczony jest w wąskiej, wysokiej butli wykonanej z przezroczystego plastiku. Opakowanie zakręcane jest nakrętką zamykaną "na klik". Aplikatorem jest mała dziurka znajdująca się pod wieczkiem nakrętki. Dziurka sprawia, że dozowanie szamponu jest odpowiednie i czyste. Grafika na butelce jest bardzo minimalistyczna, ale całość przedstawia się pozytywnie.


Szampon ma jasnobrązowy, jakby bursztynowy kolor, jego konsystencja jest odpowiednia jak dla tego typu produktu. Zapach kosmetyku jest bardzo ciekawy, mi od razu przypadł do gustu. Niestety nie utrzymuje się on na włosach po zastosowaniu.


Kosmetyk sprawdził się u mnie bardzo dobrze. Świetnie mył włosy, nie powodował podrażnień skalpu, ładnie się pienił i świetnie domywał oleje. Oceniam ten produkt na bardzo wydajny, nie potrzeba go bowiem dużo aby umyć głowę. Jakiejś specjalnej różnicy w wyglądzie ani stanie moich włosów nie zaobserwowałam po dłuższym używaniu tego szamponu. Jest to typowy myjak, który jak najbardziej spełnia swoje priorytetowe działanie - dokładnie myje włosy. I tego właśnie od niego oczekiwałam. Moje oczekiwania zostały spełnione, więc daję temu kosmetykowi wysoką notę.

Miałyście może ten szamponik od BingoSpa? Jeśli tak to co o nim myślicie? Dzielcie się ze mną Waszymi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam Was cieplutko :)
Kosmetyk miałam okazję przetestować dzięki uprzejmości firmy
Nie wpłynęło to jednak na moją opinię o tym produkcie.

Inne posty na podobny temat:

7 komentarze